Odstranění drobných žilek

Sklerotizace nepatří mezi operační techniky.Spočívá v aplikaci látky, která naruší žilní výstelku, takže při současně použité kompresi se žíla "slepí" a zaniká. Je řešením pro pacienty s drobnými metličkovitými a retikulárními varixy a také jako doplňková léčba po operaci varixů.
Cena: 
od 500 Kč

Popis služby

Kůži před výkonem znecitlivujeme pomocí anestetické masti. Ihned po zákroku je možný návrat k většině obvyklých aktivit. Po tomto výkonu není nutná pracovní neschopnost, nevznikají žádné jizvy, zákrok je nebolestivý, časově nenáročný (cca 1 hod.) – dá se zvládnout i v průběhu pracovního dne. Pacient pouze nosí po zákroku 2 - 6 týdnů kompresní punčochy. Odstraní se najednou jak velké křečové žíly tak i malé metličkové žilky. Zákrok se provádí kromě letních měsíců po celý rok.

Omezení: extrémní fyzická námaha dolních končetin ve smyslu zátěže (lyže, rotoped, aerobik...), plavání, horká voda, sauna Kontrolní vyšetření : po uplynutí 1 roku - zhodnocení a event. sklerotizace nově vytvořených varikosních žilek (občas k tomu dochází při likvidaci velkého rozsahu dlouho zanedbávaných vytvořených žilek). Další event. zákrok co nejdříve po objevení nových varixů.


Odstranění drobných žilek pomocí laseru

tato technika se hodí, podobně jako sklerotizace, pro malé žilky. Lékař působí přes kůži speciálním laserem, který spálí viditelné cévky. Kůži před výkonem znecitlivujeme pomocí anestetické masti. Ihned po zákroku je možný návrat k většině obvyklých aktivit.

Službu nabízíme v programu