Lymfologika

Naše poslání

Lipedém postihuje miliony žen po celém světě. Jen v České Republice se toto onemocnění týká zhruba 500 000 žen. V USA je počet pacientek odhadován až na 17 milionů.

E-SHOP

Lipedém

Lipedém je chronické bolestivé onemocnění podkožní tukové tkáně.
Jeho podstatou je městnání mezibuněčné tekutiny mezi zvětšenými (hypertrofickými) tukovými buňkami v podkoží.

Ave

Hypertrofie tukových buněk je vždy symetrická, lokalizovaná hlavně na hýždích a dolních končetinách, s typickým ostrým ukončením v oblasti kolen nebo kotníků.
V postiženém místě dochází ke zhoršení látkové výměny a k útlaku lymfatických a krevních cév, což vede ke vzniku otoků. Nahromaděná tekutina tlačí na nervová zakončení a způsobuje pocit napětí a bolestivosti
V této situaci reagují tukové buňky dalším navýšením svého objemu, protože do sebe absorbují stagnující zplodiny metabolismu a nemohou se řádně zbavovat svých vlastních. Vzniká "začarovaný kruh" !!!
Ačkoliv je lipedém zdrojem řady obtíží, není oficiálně zařazen do seznamu nemocí dle WHO.

Lipedém se může vyskytovat kdekoliv na těle, většinou se však projevuje na hýždích a dolních končetinách. Postihuje především ženy, protože zbytnění tukových buněk souvisí s hladinou ženského hormonu estrogenu. Tento stav bývá podmíněn geneticky. Lipedém může být kombinován s jinými otoky. Pokud je prokázána porucha lymfatického cév nebo žil, hovoříme např.o lipo-lymfedému nebo flebo-lipo-lymfedému.

Vyšetření

Během vstupní konzultace Vás vyšetří náš lékař - lymfolog a doporučí diagnostická vyšetření. Jde především o lymfoscintigrafii, případně o ultrazvukové vyšetření žil dolních končetin.

Water balance therapy

Lipedém léčíme metodami Komplexní dekongestivní terapie. Léčebné postupy se však mohou lišit od léčby lymfatických otoků (proklik na lymfedém) a proto na našem pracovišti hovoříme o speciální léčebné metodě Watter balance therapy.

Watter balance therapy se skládá z těchto intervencí:
• nutriční péče a redukce nadbytečné tukové tkáně
• pohybový režim
• komprese problémových partií speciálním kompresivním prádlem
• lymfodrenáže - přístrojové, dle stavu otoků i manuální
• farmakoterapie - léky nebo bylinné prostředky pro vnitřní a vnější užití
• chirurgické výkony – především liposukce, obvykle ji doporučujeme u rozsáhlé lipohypertrofie, po absolvování základního léčebném bloku

O úspěchu terapie rozhoduje Vaše domácí péče !!!
Naši terapeuti Vás naučí preventivně-léčebná opatření k péči o problémové partie a řadu dalších dovedností účinných v ošetřování lipedému.

Objednávání

Na lymfologické vyšetření se objednávejte na tel. 221 620 214 - 215, nebo na mobil +420 777 111 073.
K vyšetření přineste doporučení od praktického nebo jiného ošetřujícího lékaře.

Smlouvu máme s pojišťovnami :
VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA (111), POJIŠŤOVNA MINISTERSTVA VNITRA (211), VOJENSKÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA (201), ČESKÁ PRŮMYSLOVÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA (205) A POJIŠŤOVNA ŠKODA (209).
Pokud jste pojištěncem jiné zdravotní pojišťovny, také se Vám budeme rádi věnovat. Můžete se objednat na konzultaci s našimi odborníky. Veškerou péči je třeba uhradit jako samoplátce (cena konzultace 500 Kč).

Některé služby nebo pomůcky v léčbě lipedému jsou nadstandardní a pacient je vždy hradí sám - např. nutriční konzultace, taping, speciální typy komprese apod. Jedná se především o první měsíc terapie, kdy se cena se pohybuje kolem 3 000 Kč.

V případě dotazů nás kontaktujte na info@prevence2000.cz